Tolmukotid ja filtrid

Kategooria:

“Ei tea, 1600W on peal kirjas”
“Ei tea, kunagi krooniajal ostetud”
“Ei tea, pisike punane”
“Ei tea, Hobby Hallist tellitud”

Need on enimlevinud vastused küsimusele, mis marki tolmuimejale te tolmukotte osta soovite. Üllatusena selgub, et meie kaupluses leidub tolmukotte 12- s eri suuruse ja kinnitusega variatsioonis. Kui saame kliendi vajaduse tuvastatud, siis oleme teinud juttu ka filtritest. Väga tihti ei teata, et hiljemalt pärast viie tolmukoti kasutamist tuleb vahetada mootorifilter. Kindlasti olete tolmukotti vahetades märganud, et tolmuimeja sisemus on tolmune või on seal koguni liivaterad, mis on osanud tolmukotist läbi või mööda minna. Kui nüüd mootorifiltrit ei oleks, lendaks kogu see abrasiivne praht otse mootorisse. Tulemuseks on tolmuimeja vähenenud jõudlus ja veidrad helid mootorist. Ei pea vist lisama, et pommituslennuki häält tegeval tolmuimejal enam pikka iga ei ole.
Tolmuimejatel on lisaks mootorifiltrile ka HEPA- filter, mis lahtiseletatult tähendab suure tõhususega tahkete osade fitrit. Tavaliselt asub see tolmuimeja tagaosas, seal, kust sooja õhku välja tuleb. HEPA filtri ülesandeks on puhastada tolmuimejast väljuv õhk tolmulestadest, õietolmust, bakteritest ja hallituseostest. Euroopa standardi järgi peab HEPA- filter puhastama 99,95% väljuvast õhust. Nii, et igati kasulik jubin. Vahetada võiks teda korra aastas või ka varem, kui tolmuimeja hakkab ebameeldivat lõhna levitama.
Kui nüüd tabasite end mõttelt, et peaks filtrite vahetuse ette võtma, siis enne kaupluse külastust oleks vaja kirjutada üles tolmuimeja mark ja mudel, või veel parem, tehke telefoniga tolmuimeja kõhu all olevast etiketist pilt. See hoiab ära hilisema pika ristküsitluse.